Jazda na rowerze daje dużo przyjemności i frajdy. Taka aktywność polecana jest dla wszystkich, niezależnie od wieku. Warto jednak wiedzieć, że aby była to jeszcze większa przyjemność koniecznie należy dobrać rodzaj roweru do sposobu jazdy i preferencji. Wszak rower uniwersalny nie istnieje. Zakup odpowiedniego jednośladu jest bardzo ważny. Nawet gdy nie macie czasu na chodzenie po sklepach to zawsze możecie zdecydować się na zakup w sklepie online. A dzięki naszemu poradnikowi dowiecie się, jaki rower będzie idealny dla Was.

Rower miejski – idealny do jazdy po mieście

Holandia kojarzy się z rowerami. Wszak Amsterdam często określany jest stolicą rowerów. Holendrzy traktują rower jako główny środek transportu, niestety Polsce do tego jeszcze daleka. Choć na całe szczęście i u nas rośnie liczba cyklistów. Jazda na rowerze ma wiele zalet, nie tylko wpływa pozytywnie na nasze zdrowie, ale również pozwala nam zaoszczędzić, wszak nie musimy wydawać na benzynę. Warto docenić jeszcze pozytywny wpływ na środowisko. Zatem miłośnicy jazdy po mieście powinni zdecydować się na rowery miejskie. Konstrukcja ramy sprawia, że wsiadanie na nie jest bardzo łatwe. Kolejną ich zaletą jest lekkość oraz wygoda. Cyklista jeździ w z wyprostowanymi plecami, co również świetnie działa na kręgosłup. Ponadto łatwo na takim rowerze zamontować koszyk, który pomieści zakupy. Rowery miejskie nie są też drogie, w sklepie rowerowym online można zakupić świetne modele za 1500 zł, a dodatkowo posiadają one na wyposażeniu błotniki, zatem jazda w trudnych warunkach atmosferycznych nie będzie ci straszna.

Rower górski – nie tylko dla małych „komunistów”

Jeszcze do niedawna rower górski był obowiązkowym prezentem z okazji Pierwszej Komunii Świętej. Choć ówczesne modele pozostawiały wiele do życzenia. Na szczęście obecnie wiele się zmieniło i tzw. góral to świetny rower dla miłośników mocnej i intensywnej jazdy. Dla wygody posiadają one agresywny bieżnik i amortyzatory. Są doskonałym wyborem dla miłośników jazdy w trudnym terenie, czyli wszędzie tam, gdzie nie ma dróg asfaltowych. Choć wbrew swojej nazwie sprawdzi się też do jazdy po mieście. W sklepie rowerowym jest wiele modeli, które różnią się m.in. wielkością kół. Otóż 26-calowe, zapewniają większą zwrotność, niższą masę, a także większą dynamikę. Z kolei, jeżeli stawiasz na prędkość i lepszą przyczepność to opony 29-calowe są idealne dla Ciebie. Warto też wiedzieć, że rowery górskie dzielimy na kilka podgrup. Najpopularniejsze są rowery ATB. Są one tanie i jednocześnie sprawdzą się zarówno do jazdy codziennej, jak i w celach turystycznych. Z kolei rower Enduro to rower do najtrudniejszych warunków. Sprawdzi się na wymagających ścieżkach. Ponadto możesz wybrać Trail, czy też All Mountain, które pozwalają na szybsze podjazdy. Ale wybór należy do Ciebie.

Rower szosowy – dla miłośników prędkości

Jeżeli lubisz szybką i dynamiczną jazdę po asfalcie to rower szosowy jest idealny dla Ciebie. Posiada on duże 28-calowe koła, co pozwala na szybkie przyspieszenie, a jednocześnie zapewnia doskonałą przyczepność. W tym rowerze cyklista przyjmuje charakterystyczną aerodynamiczną postawę, co pozwala na jeszcze szybsze zwiększenie prędkości. Posiada on także klamkomanetki. Służą one do hamowania, ale również zmieniania przełożenia bez konieczności odrywania rąk od kierownicy.

Rower trekkingowy – turystyczny rower dla wymagających

Warto także poświęcić uwagę rowerowi trekkingowemu. Nazywany jest on bratem szosówki. Jest to świetny, turystyczny rower, który posiada błotniki, co pozwala na jazdę niezależnie od pogody. Jest to idealny model do dalszych wycieczek rowerowych. Zapewnia on zdecydowanie większą wygodę niż rower szosowy. Takim rowerem można przemierzać bardzo długie dystanse, gdzie występuje utwardzana nawierzchnia, czyli są to zarówno drogi asfaltowe, jak i gruntowe, a także inne ścieżki.

W sklepie rowerowym dostępnych jest wiele rodzajów rowerów. Warto dobrać modele do przeznaczenia, a także sposoby jazdy i preferencji. Można także zdecydować się na rower elektryczny, który posiada dodatkowe wspomaganie, zatem jest idealny dla osób które nie mają zbyt dobrej kondycji. Polecany jest także dla osób starszych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here