Od dłuższego już czasu świadomość na temat odżywiania się poszerza. Dziś już nikt słowa dieta nie kojarzy z wyrzeczeniami, ograniczeniami i z głodzeniem się. Propagowanie zdrowego stylu życia przynosi wymierne efekty i obecnie wiemy, że aby schudnąć trzeba jeść. Kluczem do sukcesu są odpowiednie składniki i proporcje. Nie ważne czy decydujemy się na dietę redukcyjną czy dla sportowców. W każdym przypadku musimy jeść, a by efekty były jeszcze bardziej zauważalne ważna jest regularność posiłków.

Czym wyróżnia się dieta sportowca?

Osoby aktywne, które ciężko trenują powinny zwrócić szczególną uwagę na to co jedzą, w jakich odstępach czasu i ile posiłków w ciągu dnia. Prawidłowe odżywianie jest tym istotniejsze, im intensywniejsze są treningi. Ważne są zarówno wysokiej jakości składniki, jak i odpowiednia ilość i proporcje.

Jeśli zbyt ograniczymy wartość kaloryczną okaże się, że organizm nie ma siły na trening na pełnych obrotach, a metabolizm zamiast przyśpieszyć zwalnia. Dlatego dieta sportowca od innych diet pudełkowych różni się przede wszystkim kalorycznością. Organizm przy ogromnym wysiłku fizycznym potrzebuje o wiele więcej energii. Posiłek dla sportowca powinien być także odpowiednio zbilansowany pod względem makroskładników: 50-60% powinny stanowić węglowodany, 25-30% białka i około 15-20% tłuszcze.

Wykonując wzmożony trening musimy zapewnić organizmowi także większą ilość witamin i minerałów niezbędną przy regeneracji. Catering dla sportowców powinien zawierać świeże owoce i warzywa i być bogaty w orzechy i strączki. Wszystko po to, by podczas treningu móc dać z siebie wszystko, a po treningu szybko się zregenerować. Dodając do tego regularność posiłków i ich ilość w ciągu dnia, samodzielne żywienie może okazać się nie lada wyzwaniem. Dlatego warto zwrócić się do specjalistów.

Wybierając catering dietetyczny zyskujemy pewność, że posiłki będą odpowiednio skomponowane, a my zaoszczędzimy czas przeznaczony na zakup jedzenia i jego przygotowanie.

Catering dietetyczny dla sportowców

Decydując się na catering dietetyczny, zwłaszcza w przypadku gdy dużo trenujemy musimy odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Przede wszystkim ważne jest jaki rodzaj aktywności wykonujemy, z jaką intensywnością i ile mamy treningów w ciągu dnia. Ważna jest także długość ćwiczeń. Konsultując się z dietetykiem, który ma przygotować catering dla sportowców warto określić również najczęstszą porę treningów i wskazać dni w ciągu tygodnia wyróżniające się wzmożoną aktywnością fizyczną. By efekty były jeszcze bardziej spektakularne musimy pamiętać o odpowiednim nawodnieniu organizmu i odrzuceniu używek.

Dieta pudełkowa dla sportowca, która uwzględnia jego styl życia wpływa pozytywne na wyniki ćwiczeń. Mamy więcej energii przed, w trakcie jak i po treningu. Dzięki prawidłowemu żywieniu podczas ćwiczeń dajemy z siebie wszystko, a metabolizm pracuje na najwyższych obrotach, bo wie, że nie musi magazynować pokarmów, a kolejny posiłek dostanie o stałej godzinie. Zmniejsza się ryzyko kontuzji i poziom zmęczenia, a między treningami jesteśmy w stanie skutecznie się zregenerować.

Jak wybrać odpowiedni catering dla sportowców?

Dieta pudełkowa to same plusy. Po pierwsze zaoszczędzamy mnóstwo czasu potrzebnego na zakup składników i przygotowanie jedzenia. Po drugie, zaoszczędzamy pieniądze. Catering dietetyczny kosztuje, ale w jego cenie otrzymujemy wszystko to co jest nam potrzebne. Idąc samodzielnie na zakupy często kupujemy za dużo produktów i w zbyt dużej ilości, z czego część jedzenia albo się marnuje albo jemy na siłę by nie wyrzucać.

Kolejna sprawa to świadomość, że nasze pożywienie składa się ze składników najwyżej jakości, a każdy posiłek jest odpowiednio skomponowany. Dla sportowców profesjonalnych, amatorów i osób intensywnie trenujących w ciągu tygodnia jest to niezmiernie istotna kwestia.

Decydując się na wybór cateringu dla sportowca warto skorzystać ze strony cateromarket.pl, która w trzech prostych krokach pozwoli nam dopasować firmę i dietę do naszych potrzeb. Po wpisaniu miasta otrzymujemy bazę firm działających na danym terenie, a dzięki wyszukiwarce diet możemy zawęzić wybór jedynie do tych przeznaczonych dla osób aktywnych (opcja sport). Dzięki temu przeglądamy catering dietetyczny tylko ten, który nas interesuje i wybieramy opcję najbardziej dla nas odpowiednią.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here