Boks cieszy się rosnącą popularnością wśród młodych sportowców. Jeżeli Twoje dziecko przejawia zainteresowanie sportami walki, to daj mu szansę na spróbowanie swoich sił na ringu. Jednak zanim wyślesz je na trening, zadbaj o odpowiednie wyposażenie. Oprócz wygodnego stroju do ćwiczeń, powinien też zabrać ochraniacze na ciało i rękawice. Zobacz, co warto kupić dla początkującego boksera.

Wyposażenie młodego boksera

Zazwyczaj przed pierwszym treningiem nie warto jeszcze robić zakupów w sklepie bokserskim. To pierwsze zetknięcie z tą dyscypliną sportową i rozeznanie, czy maluchowi w ogóle spodobają się sporty walki. To również okazja do zasięgnięcia porady u trenera, na temat tego, jakie rękawice i ochraniacze będą najlepsze. Dobrze jest dopasować je indywidualnie, aby zapewnić synowi lub córce komfort i zabezpieczenie podczas ćwiczeń.

Kiedy Twoje dziecko postanowi regularnie uczęszczać na treningi bokserskie, to jest to dobry moment na zakup ubrań i akcesoriów. Korzystanie z własnego sprzętu jest przede wszystkim higieniczne. Na ringu przydadzą się:

  • wygodne ubrania,
  • buty ze stabilizacją, 
  • rękawice bokserskie,
  • kask, 
  • ochraniacze na zęby,
  • ręcznik.

Podpowiadamy też, czym kierować się przy wyborze poszczególnych produktów.

Ubrania, buty i akcesoria

Najlepszym wyborem będą szorty i koszulka z krótkim rękawem wykonane z materiału technicznego odprowadzającego pot. Bezszwowe skarpetki i wygodne sznurowane buty ze stabilizacją w kostce. Dłuższe włosy warto przytrzymać opaską, choć zazwyczaj rekomendowane jest zakładanie kasku na głowę.

Rękawice bokserskie

To podstawowy atrybut każdego boksera, bez względu na wiek i stopień zaawansowania. Do wyboru są modele sparingowe oraz przyrządowe, najlepiej wykonywane ze wzmacnianej skóry syntetycznej. Doskonale zabezpieczają dłonie przed wstrząsami i łagodzą siłę uderzeń. Jednocześnie rękawice bokserskie dla dzieci chronią przed nadmiernym poceniem, bo są wyposażone w system odprowadzania wilgoci. Wypełnienie z pianki, podobnie jak usztywnienie nadgarstków w postaci szerokiej taśmy z rzepem zapewnia idealne dopasowanie do rąk dziecka i stabilność podczas ćwiczeń. Nie należy jednak zapominać o owijkach bokserskich, które dodatkowo stabilizują stawy w dłoni oraz wchłaniają pot, zapobiegając zapoceniu się rękawic.

Kask ochronny

Kask powinien idealnie przylegać do głowy, a najlepiej kiedy jest zabudowany z przodu i chroni nie tylko łuki brwiowe, czoło, potylicę, ale też szczękę. Kask dla dziecka powinien być lekki, miękki i łatwy w czyszczeniu, a przede wszystkim dobrze dopasowany do kształtu i rozmiaru głowy. Kluczowe jest by zapewniał amortyzację.

Ochraniacze na zęby

Boks, jak każdy sport kontaktowy wymaga zastosowania solidnych ochraniaczy na różne części ciała. Jedną z najbardziej narażonych na uszkodzenia jest twarz, a konkretniej szczęka. Dlatego ochraniacz na zęby dla dzieci przydaje się już od pierwszych treningów. Wyprofilowane wkładki żelowe lub silikonowe są wygodne w noszeniu. Zabezpieczają zarówno szczękę, jak również zęby i język przed bolesnym przygryzieniem. Do wyboru są modele pojedyncze tylko na górną szczękę lub z wypustkami i otworami ułatwiającymi oddychanie.

Na sali przyda się też chłonny ręcznik do wycierania potu i izolacji od podłoża na materacu czy ławeczce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here