Chyba nikogo nie trzeba przekonywać co do tego, że ćwiczenia na świeżym powietrzu to samo zdrowie. Jeśli pogoda za oknem nas rozpieszcza, nie warto marnować czasu na siedzenie przed telewizorem. Aktywność fizyczna i ruch na zewnątrz doskonale wpływają na zdrowie i samopoczucie. Doskonale wiedzą o tym osoby, które z tego korzystają na co dzień.

Dlaczego warto uprawiać sport?

Ćwiczenia na powietrzu to samo zdrowie. Poprawiają również skutecznie nasze samopoczucie. Wiele miast chętnie włącza się w propagowanie sportu oraz rekreacji. Co więcej, dostrzegają to również firmy, które często swoim pracownikom oferują zniżki na siłownię.

Włączenie ćwiczeń do codziennego harmonogramu, a także dobre odżywianie pracowników realnie przekłada się na ich wydajność. Karty, które pozwalają na znacznie tańsze korzystanie z obiektów sportowych czy rekreacyjnych to w wielu firmach już standard. Jeśli jednak nie mamy do nich dostępu, nadal do wyboru mamy całą paletę ćwiczeń, które jednocześnie pozwolą nam korzystać z uroków świeżego powietrza.

Jazda na rowerze

Bez wątpienia ładna pogoda sprzyja temu, aby samochód zostawić w domu i pożegnać na chwilę komunikację miejską. Jeśli mamy taką możliwość, warto dojeżdżać do pracy rowerem.

To nie tylko ogrom korzyści finansowych – możemy zaoszczędzić na bilecie czy paliwie, ale także zastrzyk dobrej energii. Przyjedziemy do miejsca pracy w znacznie lepszym nastroju – wszystko przez świeże powietrze. Coraz więcej firm proponuje tego rodzaju rozwiązanie – warto się nad nim zastanowić.

Udogodnienia dla rowerzystów

Nowoczesne firmy coraz częściej organizują przy biurach bądź zakładach pracy specjalne parkingi na rowery. Wielu pracowników regularnie dojeżdża do pracy rowerami – nawet zimą.

Parking rowerowy, szatnie, prysznice to bardzo ważny element biurowych inwestycji. Dodatkowy atut to oczywiście ekologia. Wiele firm potrafi wynagradzać pracowników za korzystanie z rowerów. Jeśli chcemy zapewnić sobie minimum aktywności fizycznej dziennie, wypróbujmy jazdę na rowerze. Świeże powietrze ma zbawienny wpływ.

Codzienne spacery

Wiele osób narzeka, że po prostu nie ma czasu na ćwiczenia na świeżym powietrzu, gdyż cały dzień pracują lub siedzą w szkole bądź na uczelni. To, że mamy sporo obowiązków, nie oznacza, że musimy jedynie siedzieć.

Aktywność jest z pewnością potrzebna w ciągu dnia. Możemy zaopatrzyć się w specjalne gadżety, które przypomną nam o zrobieniu kilku kroków. Przydatne mogą być także aplikacje w telefonie. Co jakiś czas podnieśmy się z krzesła i przespacerujmy. Jeśli mamy możliwość, idźmy do pracy pieszo.

Wykorzystanie wolnej chwili

Nawet wtedy, gdy nie mamy możliwości poruszać się w podczas pracy, warto wygospodarować choć kilka minut przed obowiązkami lub po zakończeniu pracy na spacer.

Możemy wziąć swojego pupila, przespacerować się z dzieckiem czy drugą połówką. Nawet krótki spacer pozwoli odświeżyć umysł i korzystnie wpłynie na nasze samopoczucie. Zamiast marnować czas przed telewizorem, warto po prostu przejść kilka kroków i zwiedzić najbliższą okolicę. Oddychając świeżym powietrzem, z pewnością poczujemy się lepiej.

Bieganie

Z każdym kolejnym rokiem rośnie liczba miłośników biegania. W ciągu zaledwie kilku lat bieganie stało się najbardziej popularną formą aktywności Polaków. Decydujemy się na bieganie nawet zimą, jednak to właśnie wiosna i lato jest okresem, gdy na ulicach pojawia się najwięcej biegaczy.

Biegamy w parkach, na ścieżkach, w lesie, na plaży. Dosłownie wszędzie można dostrzec osoby, które chcą zachować dobrą kondycję i zdrowie. Tego rodzaju ćwiczenia na świeżym powietrzu to strzał w dziesiątkę.

Popularność maratonów

To, że bieganie cieszy się coraz większym zainteresowaniem, można dostrzec chociażby po frekwencji na liczbym biegach ulicznych. Najwięcej odbywa się ich właśnie na wiosnę. To także idealna okazja, by zaczerpnąć nieco wiosennego powietrza.

Co ciekawe, na wiele maratonów zapisy kończą się znacznie wcześniej przed terminem samego biegu. Bieganie w Polsce jest tak popularne, jak w innych krajach w Europie. Z maratonów chętnie korzystają zarówno starsi, jak i młodsi. Choć w Polsce maratony nie są jeszcze tak ogromnymi wydarzeniami jak w innych krajach Europy, bez wątpienia ich popularność rośnie.

Uniwersalny sport

Wiele osób mogłoby się zastanawiać nad tym, skąd taka popularność biegania. Odpowiedź jest prosta – to bardzo uniwersalny sport. Bieganie na świeżym powietrzu jest dosłownie dla każdego.

Nie musimy specjalnie przygotowywać się do tego rodzaju ćwiczeń. Dyscyplinę tę można uprawiać wszędzie. Nie ma także ograniczeń czasowych, nie potrzebujemy drogiego, specjalistycznego sprzętu. Wystarczy zaopatrzyć się w odpowiednie buty i strój.

Siłownia plenerowa

Doskonałą alternatywą dla tradycyjnej siłowni jest Outdoor fitness – siłownia na powietrzu. Przede wszystkim jest darmowa, dlatego dostępna dla każdego. Nie musimy wydawać pieniędzy na karnety. W miastach, ale także w mniejszych miejscowościach, powstaje coraz więcej tego typu obiektów do ćwiczeń. Świeże powietrze to oczywiście dodatkowy plus.

Trening na zewnątrz

Powietrze, idealnie dopasowane maszyny – to ogromne atuty siłowni plenerowej. Bez trudu znajdziemy takie miejsce w swojej miejscowości. Co więcej trening na zewnątrz przynosi więcej korzyści niż taki w pomieszczeniu. Takie ćwiczenia to oczywiście mnóstwo spalonych kalorii, ale także poprawa krążenia krwi i kondycji. No i także oczywiście plusy w postaci oddychania powietrzem na zewnątrz.

Jazda na rolkach

Znakomitym ćwiczeniem jest również jazda na rolkach. Korzystając z uroków wiosennego powietrza, warto udać się na przejażdżkę. To idealny wybór dla wszystkich osób, które nie mają problemu z utrzymaniem równowagi i lubią szybko mknąć chodnikami. Jazda powoli także spalić wiele kalorii.

Ulubiony sport

Warto wybrać taki rodzaj sportu, który sprawia nam przyjemność. Wtedy szybko się nie zniechęcimy. Wybierajmy także tereny, w których powietrze jest czyste, np. lasy.

Jak widać, treningi na zewnątrz to ogrom korzyści. Wystarczy poświęcić nawet kilka minut dziennie, by zobaczyć rezultaty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here