Pamiętasz produkty, które pozbawione były dodatkowych funkcjonalności w postaci Bluetooth lub wygodnego sterowania za pomocą pilota? My również chcielibyśmy o nich zapomnieć! Na szczęście jest to przeszłość, która pozwoliła nam stanąć w miejscu, w którym jesteśmy obecnie. Co będzie jutro? Pozostają jedynie spekulacje!

Świetnym przykładem rozwoju technologii są fotele do masażu z oferty Rest Lords. Początkowo spełniały one jedną podstawową funkcję, a o resztę użytkownicy musieli zadbać sami. Teraz dostępne są konstrukcje wyposażone w ciekawe dodatki i gadżety, które teoretycznie nie są stosunkowo niczym nowym, lecz oferują znacznie wyższy komfort użytkowania.

Steruj za pomocą pilota i wykorzystuj wiele funkcji

Czasy, w których fotele masujące dysponowały jednym programem, minęły bezpowrotnie. Obecnie nawet budżetowe projekty niskiej jakości, są wyposażone w około 3 możliwości ustawień, które mają zapewnić wygodę i rozluźnienie (w co nie do końca wierzymy, gdy chodzi o asortyment za najniższą cenę). Wróćmy jednak do foteli z linii premium, które przygotowane są przez najlepszych specjalistów w branży – np. specjalistów Rest Lords.

Najbardziej budżetowe propozycje sterowane są za pomocą niewielkiego panela dostępnego w okolicy dłoni, natomiast nieco bardziej zaawansowane konstrukcje regulowane są za pośrednictwem pilota. Trzeba jednoznacznie powiedzieć, że największą furorę robią systemy, którymi można manipulować smartfonem, tabletem i wszystkimi innymi urządzeniami multimedialnymi. Wystarczy pobrać odpowiednią aplikację.

 Zaawansowane technologicznie fotele masujące

Rozciągaj się i korzystaj z trybów Zero Gravity

Masaż to czysta przyjemność. Pozwala rozluźnić spięte mięśnie i odpocząć po całym dniu wysiłku. Coraz więcej osób jednak pracuje przy biurku, więc warto zastanowić się nad tym, jak można wykorzystać fotele masujące do rozluźnienia i na co zwrócić szczególną uwagę.

Pozycja siedząca nie jest zdrowa i naturalna dla naszego organizmu. Wystarczy zauważyć zgarbione plecy, przykurczone mięśnie klatki piersiowej, brzucha, czy chociażby przednich aktonów barków. Ustawienia większości foteli obecnie pozwalają położyć się, a rozbudowane modele mogą zaoferować opcję Zero Gravity lub rozciąganie.

Korzystając z magicznej opcji Zero Gravity, poczujecie się jak na miękkiej chmurze, która swobodnie unosi Was w powietrzu i delikatnie masuje, natomiast po sesji rozciągania, pojawi się uczucie jak po całej nocy snu i regeneracji. Jak widać, warto czasem sięgnąć po nieco droższy asortyment, by cieszyć się w pełni z dodatkowych możliwości.

Fotele masujące z technologią Bluetooth

Połączenie bezprzewodowe może okazać się przydatne – zwłaszcza, gdy chcecie sparować smartfon ze swoim fotelem, w celu odtwarzania muzyki. Prawie wszystkie produkty z oferty Rest Lords pozwalają na bezprzewodowe parowanie smartfona lub odtwarzacza z głośnikami, lub słuchawkami.

Co ciekawe moduł Bluetooth został zastosowany w najtańszym fotelu Massaggio Piccolo, lecz Massaggio Bello 2 i dużo droższy Massaggio Esclusivo oraz Keyton H10 go nie posiadają.

Biorąc pod uwagę, że nawet najdroższe modele typu FUJIIRYOKI JP1000 nie dysponują takim modułem (a Massaggio Stravagante udostępnia tylko wejście słuchawkowe), warto zastanowić się nad tym, czy jest to tak istotna funkcja, jak mogłoby się wydawać.

W którą stronę to idzie?

Obecnie fotele do masażu służą jedynie do relaksu i przyjemności. Coraz częściej jednak mogą skanować nasz organizm, by dopasowywać program, siłę nacisku rolek itp. Możliwe, że za kilka lat będą umieć przejść także do programów rehabilitacyjnych.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here