Promocje sklepowe to dla każdego wyjątkowa okazja, aby „wyłapać” towar tanio i w dobrym stylu. Rzecz dotyczy wszelkich dostępnych towarów, zarówno tych potrzebnych do wystroju mieszkania, jak i do ubioru.

Atrakcyjna cenowo odzież zawsze będzie ulubionym zakupem, w szczególności dla pań. Bycie modną i elegancko ubraną pragnie być każda współczesna kobieta. Nie zawsze domowy budżet pozwala na zakup dodatkowych sztuk odzieży, które tak naprawdę nie są całkiem konieczne. Jednak wszelkiego rodzaju wyprzedaże posezonowe i związane z tym promocje cenowe sprzyjają zakupowi rzeczy wychwyconych okazyjnie. Okazja powoduje, że klientka skorzysta z oferty sklepowej i będzie niezmiernie zadowolona z posiadania nowej odzieży za niewielką cenę. Przy znacznych obniżkach cenowych można sobie pozwolić nawet na zakup kilku sztuk. Kupowanie to jedna z najważniejszych czynności w życiu i kiedy jest możliwość dokonania zakupu w bardzo korzystnej cenie, wówczas dobre samopoczucie wzrasta.

Sieci sklepowe dbając o klientki nieraz proponują pakiet promocyjny, czyli w momencie zakupu dwóch sztuk odzieży ofiarują dodatek upominkowy z zupełnie innego działu np. drogeryjnego. Koszt takiego upominku jest niewielki, bo czasami jest to 1 grosz, innym razem 1 złoty. Aby zyskać podwójny upominek, wystarczy dokonać zakupu czterech sztuk odzieży, a to zazwyczaj okazuje się bardzo łatwe. Korzyści z takiej sprzedaży wiązanej są zarówno dla sklepu jak i klientki. Sklep pozbywa się nadwyżki z magazynów, a klientka otrzymuje np. kosmetyki czy środki czystości za symboliczny grosz.

Niektóre wybrane sklepy stosują obniżkę cenową w stopniu rosnącym dla każdego kolejnego zakupionego towaru. Jeżeli pierwszy zakupiony produkt można zakupić z 25 % bonifikatą, to już przy następnym jest ona wyższa i wynosi 35% ceny wyjściowej. W podobny sposób rabatowi podlegają wszystkie następne zakupione wyroby. W ten sposób jedna klientka jest wstanie dokonać zakupu kilku sztuk atrakcyjnej odzieży, gdyż rosnąca procentowo promocja na kolejny element garderoby wspomaga decyzje. Oczywiście próg obniżki kończy się zazwyczaj na 70 %, a dla pań, które nadal mają ochotę kupować, warto zaproponować drugą rundę po sklepie.

Termin takich promocji najczęściej jest stosunkowo krótki i wobec tego warto znaleźć chwilę czasu na wykorzystanie ciekawej propozycji cenowej, tak jak w ostatnim czasie na kod-sportowy.pl. Efekty zakupów na pewno okażą się rewelacyjne i pozwolą na częściową wymianę garderoby. Kiedy ktoś posmakuje radości z wyprzedaży posezonowych, na pewno z utęsknieniem będzie wypatrywał kolejnych. Stają się one bowiem podstawą do wymiany odzieży na bardziej trendy, a jednocześnie pozwalają zaoszczędzić domowe finanse.

Gazetki w formie drukowanej lub informacje drogą elektroniczna zazwyczaj docierają do klientek i zapraszają do skorzystania z jedynej i niepowtarzalnej szansy. Treść dotycząca promocji jest tak sformułowana, że każda z pań odbiera ja jako skierowaną do siebie. To kolejny zabieg marketingowy oddziaływujący na psychikę kupujących. Słowa „przyjdź do nas, wybraliśmy dla Ciebie, z myślą o Tobie” rewelacyjnie współgrają z propozycjami cenowymi. Klientka odnosi wrażenie swojej wyjątkowości i sam fakt takiego poczucia skłania ją do odwiedzenia sklepu. Potem już samo się wszystko układa, a koszyk z towarami w okazyjnej cenie jest całkowicie zapełniony. Sukces zakupowy murowany, zadowolenie także, a o to przecież w całym sposobie handlowania się rozchodzi.

Artykuł może zawierać treści komercyjne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here