Trudno wymienić wszystkie zalety, jakie niesie ze sobą jazda rowerem. Oszczędność pieniędzy, czasu (koniec z korkami!) oraz przede wszystkim – zdrowie i świetna kondycja. Jeśli chcesz przesiąść się na rower lub szukasz sprzętów dla całej swojej rodziny, musisz wiedzieć jak wybrać te najlepsze. Nowe czy używane? Wyjaśniamy wątpliwości.

Mniejszy koszt, lepszy model

Nowe rowery, prosto ze sklepu mają swoją cenę – i to z pewnością jest ich podstawowa wada. Oczywiste jest, że nowy rower słabej jakości i z mniejszą ilością funkcji będzie znacznie droższy niż używany model dobrej marki. Dobrze to widać na przykładzie rowerów miejskich, które obecnie cieszą się ogromną popularnością – używamy ich do codziennego poruszania się po drogach asfaltowych, ścieżkach rowerowych i chodnikach, więc do pracy, szkoły, na zakupy itd. Taki rower komunikacyjny ze średniej półki będzie kosztował minimum 1000 zł. Używany, zadbany i tej samej jakości – co najmniej dwa razy mniej. Co ważne, rowery tego typu najczęściej pozostawiamy przypięte blokadą do stojaka na rowery przed budynkiem szkoły lub miejsca pracy. Nie stanowi to jednak zbyt dużej przeszkody dla złodzieja. A kradzież używanego, tańszego modelu będzie mniej bolesna dla portfela.

Rower dla dziecka dopasuj do wieku

W sytuacji, kiedy planujesz zakup rowerów dla całej rodziny lub nawet tylko dla dzieci, należy przygotować się na naprawdę spory wydatek, rzędu kilku tysięcy złotych. Chyba że zdecydujesz się na zakup rowerów używanych. Za całkiem nieduże pieniądze, można znaleźć sporą ofertę zadbanych i niemal nowych rowerów, które właściwie niczym nie różnią się od tych kupionych w salonie rowerowym (można znaleźć sprzęty posiadające jeszcze gwarancję). W przypadku dzieci posiada to jeszcze jedną zaletę – rower musi być dostosowany do wieku i wzrostu dziecka, więc za jakiś czas niezbędna będzie jego wymiana. Czterolatek potrzebuje bowiem zupełnie innego roweru niż choćby ośmiolatek – różnica dotyczy tak podstawowych spraw jak średnica kół czy wysokość ramy. Inwestowanie tysiąca złotych bądź więcej na rower, który i tak niebawem będziesz musiał sprzedać nie ma większego sensu. Lepszym rozwiązaniem będzie dobry rower używany, a kiedy dziecko z niego wyrośnie – ponowne jego sprzedanie.

Jak wybrać rower używany?

Oczywiście, jeśli chcesz kupić rower z drugiej ręki, należy zwrócić uwagę na kilka spraw, dzięki którym będziesz usatysfakcjonowany z zakupu. Pierwsza kwestia – odpowiednie, zaufane miejsce z dużą ilością ogłoszeń. Rowery używane na sprzedaż znajdziesz z pewnością w serwisie ogłoszeniowym – Pokato.pl. Co ważne, można tam znaleźć naprawdę imponującą ilość ogłoszeń sprzedażowych dotyczących różnego rodzaju rowerów. Są tu więc m.in. rowery miejskie, dziecięce, górskie, szosowe czy bmx. Każdego dnia przybywa ofert, więc z całą pewnością najdziesz coś dla siebie i swoich bliskich. Interesującą możliwością są też oferty wymiany roweru, co sprawdzi się choćby w przypadku dzieci. W serwisie można także umieścić zupełnie za darmo własne ogłoszenie i pozbyć się nieużywanego sprzętu, a za zarobione pieniądze kupić spełniający Twoje wymagania, rower używany. Boisz się zakupów przez Internet? Spokojnie, z każdym ogłoszeniodawcą możesz się skontaktować i poprosić o przesłanie dodatkowych zdjęć lub dowodu zakupu. Wybierz więc model idealny dla siebie i w drogę!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here