Kolejny emocjonujący sezon w najlepszej lidze koszykarskiej na świecie trwa w najlepsze. W ubiegłym sezonie zwycięska okazała się ekipa Golden State Warriors, a jak będzie w tym sezonie? Których rozgrywek w 76. sezonie NBA nie można przegapić? Sprawdź, jakie będą najciekawsze spotkania i poznaj kilka wskazówek na temat obstawiania NBA w 2023 roku!

Sezon NBA 2022/2023 – kto faworytem do tytułu?

Sezon w NBA rozpoczął się 19 października 2022 roku i będzie trwał do 10 kwietnia 2023 roku. Udział w walce o tytuł mistrza NBA bierze aż 30 zespołów. Bezpośredni awans do Playoffs zdobędzie po sześć najlepszych drużyn z każdej konferencji. Turniej play-in odbędzie się w dniach 12-15 kwietnia 2023 – wówczas zespoły z miejsc 7-10 w swoich konferencjach zagrają o cztery dodatkowe lokaty w play-offach (po dwie dla każdej konferencji). Playoffs i finały będą odbywały się w okresie od 16 kwietnia do 19 czerwca 2023. Nie ulega zatem wątpliwościom, że mierzą się w nim najlepsi!

Najważniejsze spotkania w NBA 2022/2023

NBA ujawniło swój pełny harmonogram spotkań już w połowie sierpnia 2022 roku i od tego czasu pojawia się wiele komentarzy i opinii tyczące się meczów, których absolutnie żaden kibic ani typer nie może przegapić. My wyróżniamy top 5 spotkań, które odbędą się w następnych tygodniach – jeszcze przed turniejami play-in i play-offs, które też z całą pewnością musisz obejrzeć! Na pewno emocji nie zabraknie podczas następujących rozgrywek:

  • 16 stycznia 2023 – spotkanie Atlanta Hawks vs Miami Heat
  • 28 stycznia 2023 – spotkanie Philadelphia 76ers vs Denver Nuggets
  • 15 lutego 2023 – spotkanie Milwaukee Bucks vs Boston Celtics
  • 12 marca 2023 – spotkanie Golden State Warriors vs Milwaukee Bucks
  • 19 marca 2023 – spotkanie Spurs vs. Hawks

Warto też wiedzieć, że w dniach 24-28 stycznia odbędzie się NBA Rivals Week. To nowość w kalendarzu NBA. W ramach rozgrywek odbędzie się 11 spotkań, a ekipy zostały dobrane tak, by podgrzać atmosferę i skonfrontować ze sobą drużyny mające jakieś “niewyrównane rachunki” – np. rewanż za playoffs czy “święta wojna”, która zawsze budzi emocje kibiców. Jakich meczów nie możesz przegapić? Szczególnie ciekawie może być podczas spotkań: #Celtics vs Heat, #Lakers vs Clippers, #Brooklyn vs Philadelphia, #Dallas vs Phoenix czy słynna święta wojna, czyli #Lakers vs Celtics.

Kto faworytem do tytułu mistrza NBA?

Kto będzie triumfował w tym sezonie? Zdania wśród kibiców są podzielone, ale typerzy i eksperci bukmacherscy stawiają na broniącą tytułu drużynę Golden State Warriors. Spore szanse na walkę w finale ma także Boston Celtics, które w ubiegłym sezonie właśnie w finałach uległo Warriorsom. Trzecim kandydatem do mistrzostwa jest uwielbiana na całym świecie ekipa Los Angeles Lakers. Planujesz obstawiać NBA? Sprawdź dostępne zakłady bukmacherskie na forBET! Pamiętaj, że zakłady wzajemne to hazard – więcej o odpowiedzialnej grze tutaj.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here