Zwykłe narty zjazdowe nie poradzą sobie podczas zjazdów na nieubitym śniegu. Do szusowania po puchu śnieżnym został opracowany specjalny model nart – to narty freeride.

Narciarski freeride coraz popularniejszy

Znudziły Ci się popularne trasy zjazdowe? Szukasz nowych wyzwań na dwóch deskach? W takim przypadku warto przyjrzeć się technice jazdy freeride, która także w Polsce cieszy się rosnącym zainteresowaniem. Freeride traktowany jest jako odmiana freeskiingu, czyli inaczej narciarstwa polegającego na wykonywaniu różnych ewolucji na nartach – skoków, obrotów, salt. W przypadku freeride’u nie mamy jednak do czynienia z aż tak ekstremalną rozrywką. Tym właśnie terminem określa się jazdę poza wyznaczonymi trasami. Amatorzy narciarstwa freeride mają okazję do tego, aby odwiedzić rzadko uczęszczane przez narciarzy miejsca. Mogą poruszać się wtedy określonymi szlakami turystycznymi albo zboczyć z nich, aby poświęcić się zimowej eksploracji. Aby jednak taka aktywność była możliwa, potrzebne są odpowiednie narty freeride – https://sklep.majestyskis.pl/freerideowe-narty-2/ Czym różnią się one od normalnych nart zjazdowych?

Narty freeride – czyli jakie?

Jako że freeride odbywa się najczęściej poza trasami, czyli tam, gdzie śnieg jest nieubity, narty freeride muszą dobrze radzić sobie na takich właśnie terenach. W związku z tym specjalne narty do freeride posiadają konstrukcję szerszą niż zwykłe narty, przy czym ich punkt styczności znajduje się bliżej środka, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie odpowiedniej stabilności na głębokim śniegu. Charakterystyczną cechą tych nart jest także możliwość podchodzenia – specjalne wyprofilowanie powoduje oraz możliwość współpracy z fokami narciarskimi, które pozwalają na podejścia na zbocza. Narty tego typu dostarcza wielu producentów, w tym między innymi są to marki Salomon, Black Crows, Rossignol czy K2. Aktualnie narty freeride można kupić także w Polsce. Sprzedażą tego typu wyposażenia zajmują się dobre sklepy narciarskie na terenie całego kraju. Można również zamawiać je za pośrednictwem internetu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here