Każdy swego czasu kopał piłkę niezobowiązująco z kolegami. Piłka nożna to sport, który zajmuje wyjątkowe miejsce w naszych sercach. Z czasem pragnie się do niego wrócić, jednak tym razem podejść do niego trochę bardziej na poważnie. Wtedy prędzej czy później staniesz przed wyborem odpowiednich butów piłkarskich. Zanim odwiedzisz sklep piłkarski, musisz odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Co jest istotne przy wyborze? Na co zwrócić uwagę?

  1. Ile kosztują buty piłkarskie?
  2. Na jakiej nawierzchni będziesz grać?
  3. Wybierz odpowiedni rozmiar i materiał

Ile kosztują buty piłkarskie?

Dobrej jakości buty piłkarskie można dostać już w cenie 200 zł, jednak za takie w pełni profesjonalne można dać również 1400 zł. Dlatego bardzo istotne na sam początek jest określenie widełków cenowych, w które będziesz celować. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z piłką, przedział między 200 a 400 zł powinien być w zupełności wystarczający. W ofercie sklepu Football World znajdziesz dobrej jakości buty w rozsądnej cenie.

Na jakiej nawierzchni będziesz grać?

Buty piłkarskie są projektowane z myślą o nawierzchni, na której będą stosowane. Każdemu rodzajowi podłoża odpowiadają buty o konkretnej konstrukcji, opatrzone specjalnym oznaczeniem. Jeśli grasz na naturalnej, suchej trawie powinieneś zastanowić się nad obuwiem typu “lanki” oznaczonym symbolem FG. Szczególną popularnością cieszą się tu buty piłkarskie Adidas i Nike, które możesz znaleźć na stronach https://footballworld.com.pl/24-adidas oraz https://footballworld.com.pl/25-nike. Inny typ obuwia będzie się nadawał na mokre, grząskie boiska. Są to tak zwane “wkręty”, oznaczone symbolem SG (MIX). Jeśli grywasz na sztucznej trawie, powinieneś wybrać buty z symbolem AG lub TF. Bardzo łatwo i tanio dostaniesz dobre buty piłkarskie Nike w tej kategorii. Dla amatorów sportów halowych idealnym rozwiązaniem będą tak zwane “halówki”, oznaczone symbolami IC i IN – na płaskiej i twardej nawierzchni hali wypukłe korki tylko by przeszkadzały. Pamiętaj, aby zawsze używać butów piłkarskich zgodnie z ich przeznaczeniem; inaczej szybko ulegną zniszczeniu.

Wybierz odpowiedni rozmiar i materiał

Buty piłkarskie muszą być wygodne, dlatego warto dobrze sprawdzić ich rozmiar i trochę w nich pochodzić w sklepie. Korzystając z usług sklepu Football World, możesz na spokojnie przymierzyć wybrany model w domu i – jeśli cokolwiek będzie nie tak – zwrócić go w ciągu 14 dni. Pamiętaj, że buty muszą być dobrze dopasowane nie tylko na długość, ale i na szerokość. Nic nie może uwierać, jednak nie powinieneś też wybierać zbyt dużego obuwia. Jeżeli chcesz zainwestować w buty skórzane, należy wybrać delikatnie mniejszy rozmiar, ponieważ rozbiją się one w trakcie użytkowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here