Liga mistrzów UEFA

Liga Mistrzów UEFA to najbardziej prestiżowe, klubowe rozgrywki piłkarskie w Europie, a być może i na świecie. W europejskich drużynach piłkarskich występuje wielu najlepszych piłkarzy z Ameryki Południowej oraz Afryki. Sprawia to, że Liga Mistrzów jest niezwykle popularna nie tylko na naszym kontynencie. W przeciągu ostatnich dziesięciu lat aż dziewięciokrotnie Klubowe Mistrzostwa Świata zdobywały kluby, które wcześniej zwyciężały w Lidze Mistrzów UEFA. To pokazuje nam, że to właśnie w tych rozgrywkach grają najmocniejsze kluby piłkarskie na świecie.   

Puchar Ligi Mistrzów to synonim sławy oraz wielkich pieniędzy

Zazwyczaj ci zawodnicy, którzy zdobywali to trofeum ze swoimi zespołami, zwyciężali później w plebiscytach na złotą piłkę. Sukces w Champions Leauge to również przepustka do wielkiej kariery. Doskonałym tego przykładem może być chociażby Jose Mourinho, który wygrał puchar z FC Porto. Drużyną, na którą raczej nikt nie stawiał. Na pytanie kto był wtedy trenerem AS Monaco (z którym Porto grało w finale) z pewnością odpowiedzą tylko nieliczni, a był to przecież Didier Deschamps. Właśnie dlatego, że nie wygrał Ligi Mistrzów mało kto pamięta, że był ich szkoleniowcem. To tylko potwierdza tezę, że zdobycie Ligi Mistrzów to prestiż. Dla przeciętnego kibica, typowego Kowalskiego, który na co dzień nie interesuje się La Liga, Premier League, czy Serie A, transmisje Ligi Mistrzów w telewizji to jedyny moment, w którym ma styczność z tymi zespołami.   

Dla niektórych klubów zwycięstwo w Lidze Mistrzów jest nawet ważniejsze niż wygrana krajowego pucharu

Taką drużyną jest chociażby Juventus Turyn, który w lidze włoskiej nie ma sobie równych, ale do pełni szczęścia brakuje im upragnionej Ligi Mistrzów. Innym takim klubem jest FC Barcelona, dla której każdy kolejny sezon bez pucharu Ligi Mistrzów jest sezonem straconym.    Kiedyś, aby sprawdzić wyniki oraz tabele tych rozgrywek trzeba było kupować czasopisma typu Bravo Sport lub sprawdzać na telewizorze telegazetę. Dziś wszystko jest dostępne na wyciągnięcie ręki w internecie. Bez większych problemów możemy znaleźć strony internetowe poświęcone tematyce piłki nożnej. Najlepszym jednak sposobem na sprawdzanie tabeli wyników jest Flashscore. Aplikacja mobilna, którą możemy ściągnąć ze sklepu Play. Dzięki niej w każdej chwili możemy sprawdzić aktualne wyniki na własnym telefonie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here