Tężyzna fizyczna, sport, a co za tym idzie, także i zdrowy tryb życia zyskują sobie coraz więcej zwolenników i zwolenniczek. Jeśli nasze aktywności wchodzą na coraz to wyższe stopnie, wymagana może się okazać suplementacja naszej diety. Witaminy, odżywki, czy też preparaty białkowe mogą mieć kluczowe znaczenie dla naszych dalszych postępów na sali treningowej. Dobrze jest więc zainteresować się tematem tak, aby uzyskać jak najlepsze efekty, przy zastosowaniu odpowiednich metod. Trening, połączony w odpowiednią dietą może diametralnie zmienić nasze życie. 

1. Dobrze dobrany koncentrat białka czyni cuda

2. Plan, który musi się udać

Dobrze dobrany koncentrat białka czyni cuda

Jedną z form wsparcia organizmu, przy intensywnym treningu może być koncentrat białka serwatki, znany także jako WPC. Zalety odżywek białkowych tego typu są niepodważalne. Taki koncentrat jak WPC charakteryzuje się przede wszystkim tym, że bardzo szybko się wchłania, ma wysoki poziom aminokwasów rozgałęzionych oraz wysoką wartość biologiczną (BV 104). Białko, które w ten sposób przyjmujemy pozwala na utrzymanie i szybki przyrost masy mięśniowej. W zależności od intensywności ćwiczeń a także pożądanych efektów zażywa się od jednej do trzech porcji preparatu na dobę. Każda z porcji zawiera aż dwadzieścia jeden procent białka, zawiera przy tym znikome ilości tłuszczu. Dzięki dobrze rozplanowanym treningom możemy uzyskać całkiem przyzwoite efekty w dość krótkim czasie. Oczywiście każdorazowo warto skonsultować się z dyplomowanym dietetykiem albo lekarzem, który pomoże nam w uniknięciu błędów – zdrowie jest bowiem najważniejsze. Dobre odżywki białkowe na pewno nabędziemy tu: https://allnutrition.pl/kategoria-produktu/odzywki-bialkowe/.

Plan, który musi się udać

Tego typu odżywki powinny być stosowane w okresie okołotreningowym. Dla tych, którym zależy na szczególnie szybkiej wchłanialności białka, zalecane są takie koncentraty białkowe, jak hydrolizat, czy też izolat. Produkty takie bez trudu nabędziemy poprzez Internet, czy też w sklepach stacjonarnych. Kulturystyka w Polsce jest dość popularną dziedziną sportu, warto więc się zastanowić, czy nie jest to nasza nisza, w której się odnajdziemy. Odżywki zażywane bezpośrednio po treningu pozwalają na zahamowaniu degradacji mięśni a także na wpływają pozytywnie na ich odbudowę. Jeśli nie będziemy dostarczać tego typu odżywek, narazimy organizm na katabolizm mięśniowy. Samo zażywanie odżywki to nie wszystko – nasz plan dnia, podaż białka a także właściwe odżywianie powinny być ściśle zaplanowane. Tylko takie kompleksowe podejście do zagadnienia da nam szansę na ostateczny sukces.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here