Maty gumowe na siłownię zrobione są z granulatu gumowego i granulatu kolorowego EPDM. Wyjątkowe właściwości takie jak wysoka odporność na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne zapewnia im dodatek czarnego granulatu gumowego.

Jak podaje POWER Rubber oferujący w artykuły gumowe takie jak maty na siłownie:

Granulat czarny gumowy należy do najtańszych na rynku. Im mniejszy jego udział w mieszaninie kauczuków, tym droższy będzie produkt finalny, aczkolwiek maty gumowe kolorowe będą bardziej atrakcyjne wizualnie zwłaszcza dla Pań, aczkolwiek ich cena jest wyższa. Zapytacie dlaczego? A to dlatego, że kolorowe drobinki wymagają użycia innej mieszanki gumowej EPDM. Jest to droższa mieszanka, która również wymaga droższych innych składników tworzących maty do siłowni. Kolorowe drobinki w matach na siłownie są również pozytywnie odbierane przez dzieci. W zależności od preferencji grupy docelowej można eksperymentować z kolorami mat. Ciekawą opcją jest połączenie czarnych płyt z drobnym granulatem kolorowym. Dzięki temu uzyskujemy ciekawy efekt wizualny. Ponad to takie maty gumowe maskują nieco zabrudzenia.

Warto przede wszystkim wybierać, maty w celu ochrony posadzki w miejscu ćwiczeń. W łatwy sposób można ułożyć oraz dopasować do kształu podłogi.  Jeżeli w twoim pomieszczeniu występują liczne nierówne krawędzie, ściany, a może nawet drzwi, które ingerują w przestrzeń to właśnie maty pozwalają na dostosowanie podłogi do tych kształtów. Często zdarza się tak w starszych budynkach typu kamienice, czy stare bloki, których piwnice pamiętają wczesny PRL posiadają własny kształt ścian. Cięcie mat jest łatwe, dlatego też pozwalają na zastosowanie w takich miejscach. Często też stare budynki mieszkalne posiadają posadzki słabej konstrukcji. Tego typu podłogi tym bardziej posiadają grubszej warstwy maty gumowej.

Jakie kolory drobinek mogą mieć maty na siłownie od POWER Rubber?

Maty z kolorowymi drobinkami posiadają standardowo czarny kolor. W celu nadanie koloru stosowany są drobinki w kolorach: czerwony, niebieskim, zielony, pomarańczowym oraz żółtym.

Artykuł od Producenta POWER Rubber

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here