Na podstawie wieloletnich obserwacji znajomych oraz członków rodziny stwierdzić możemy, że pragnienie kolekcjonowania różnorakich przedmiotów, począwszy od monet i banknotów, poprzez różnej maści dzieła sztuki, a na znaczkach pocztowych skończywszy jest silnie zakorzenione w ludzkiej naturze

Bardzo lubimy obserwować, jak nasze zbiory stopniowo się powiększają, a dodawanie do nich przedmiotów charakteryzujących się niezwykłą wręcz unikatowością jest dla nas źródłem ogromnej radości. Niektórym jednak nie wystarczy kolekcjonowanie standardowych i dość łatwo dostępnych przedmiotów – zamiast tego poszukują oni swojej niszy i to w niej zaczynają się specjalizując, powiększając wraz ze swoimi zbiorami wiedzę dotyczącą określonej dziedziny życia. Podobnie ma się sytuacja z kolekcjonerami wszelkiej maści koszulek piłkarskich.

Dla niektórych z nas to wyłącznie mało istotne elementy ubioru zawodnika, jednakże dla prawdziwych pasjonatów futbolu mogą one stanowić prawdziwe skarby. Jak mówi sprzedawca reprezentujący SKLEP KIBICA TS WISŁA KRAKÓW; największą wartość mają dla nich historyczne trykoty noszone przez najbardziej znanych piłkarzy u szczytu ich kariery, zwłaszcza jeżeli opatrzone są one samodzielnie złożonym przez gracza autografem. Przeglądając portale aukcyjne natrafić można na takie właśnie koszulki i ku własnemu zdziwieniu zauważyć, że ich cena niejednokrotnie dochodzi nawet do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Są to bowiem prawdziwe rarytasy, szczególnie w przypadku gwiazd futbolu, które zakończyły już karierę, a więc pewnym jest, że nigdy więcej nie złożą one swojego podpisu na trykocie, ani też nie założą koszulki przed wyjściem na swój kolejny mecz. Zajmują one miejsce na równi z numizmatami emitowanymi wyłącznie przez określony czas w ograniczonym nakładzie, których nie można już kupić w sklepach czy bezpośrednio w mennicy – jeżeli pragniemy stać się ich posiadaczami, musimy nawiązać kontakt z kolekcjonerami, w których zbiorach cudeńka takie się znajdują.

Pomimo faktu, że dla wielu z nas hobby takie wydawać się może ze wszech miar niecodzienne, to trzeba przyznać, że ma ono w sobie coś co przemawia do wyobraźni. Czyż nie napawałaby nas duma, gdybyśmy mogli w swoim pokoju powiesić oprawioną w ramkę koszulkę Ronaldihno czy też Zinedine Zidane’a z ich własnoręcznie złożonym na materiale autografem? Postrzegając omawianą pasję w taki właśnie sposób jesteśmy w stanie zrozumieć, dlaczego wiele osób, a szczególnie prawdziwych fanatyków futbolu jest w stanie wydać swoje ciężko zarobione pieniądze na takie właśnie przedmioty. Są one dla nich niczym Święty Graal, a ich posiadanie to niejednokrotnie nie tylko możliwość wywołania podziwu lub zazdrości wśród innych kibiców, ale także spełnienie wieloletnich marzeń o staniu się właścicielem trykotu, który z uwagi na historię z nim związaną stał się unikatowy oraz owiany legendą. Największe sumy pieniędzy przyjdzie nam zapłacić za koszulki, w których dana gwiazda faktycznie brała udział w określonym meczu pucharowym czy ligowym, jednakże większości z nas nie będzie chyba w najbliższej przyszłości stać na wydatek aż takiego kalibru!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here