Puchar Świata w Sapporo to emocjonujące wydarzenie, które gromadzi wielu kibiców skoków narciarskich. Niektórzy śledzą widowisko przed telewizorami czy komputerami, inni marzą, by osobiście móc kibicować swoim ulubionym skoczkom podczas imprezy. Myślisz o takim scenariuszu? Sprawdź, jak zorganizować wyjazd na Puchar Świata w Sapporo!

Bilety na Puchar Świata w Sapporo

Sapporo to miasto w Japonii, na wyspie Hokkaido. Jest największym ośrodkiem gospodarczym tej wyspy i bardzo atrakcyjną lokalizacją turystyczną. Ogromną sławą cieszy się skocznia Okurayama HS137, zlokalizowana w środku miasta. Na jej szczycie znajduje się platforma widokowa, która pomieścić około 44.000 ludzi. Skocznia zimą Okurayama ma wymiary K-123 i HS137.

Chcesz zobaczyć osobiście ten obiekt i zmagania skoczków podczas Pucharu Świata w Sapporo? W takim razie koniecznie poszukaj biletów na wydarzenie! Wbrew pozorom ceny nie są zaporowe. Za najlepsze miejsca zakupione z wyprzedzeniem dorośli w 2023 roku płacili 2500 jenów, za standardowe miejsca 1600 jenów (w dniu wydarzenia te bilety były po 3500 jenów). Studenci i seniorzy mogli nabyć bilety za 1000 jenów, a dzieci i uczniowie wstęp mieli bezpłatny. Ceny biletów na Puchar Świata w Sapporo 2024 jeszcze nie zostały ogłoszone, więc warto śledzić informacje o starcie sprzedaży i cenników na stronie organizatora.

Puchar Świata w Sapporo – bilety lotnicze i formalności

Puchar Świata w Sapporo to okazja to zwiedzenia Kraju Kwitnącej Wiśni. Najłatwiej dostać się tam samolotem. Kupując bilety ze sporym wyprzedzeniem, można liczyć na atrakcyjne ceny. Na przykład obecnie (luty 2023) za podróż w dwie strony w styczniu 2024 r. z Warszawy do Sapporo (z dwoma przesiadkami podczas każdej podróży) zapłacimy około 5 000 zł za osobę.

Obywatele Polski, którzy wybierają się do Japonii turystycznie, nie potrzebują wizy. Niezbędny jest paszport, który będzie ważny przez co najmniej 3 miesiące od daty przylotu. Na lotnisku, podczas procedur imigracyjnych, otrzymamy zgodę na wjazd do Japonii w statusie „Temporary Visitor”, czyli “Tymczasowo Odwiedzający” na okres do 90. dni.

Dodatkowo w samolocie najczęściej wypełnia się też dokumenty – Disembarkation Card for Foreigners i Customs Declaration Form lub można je też wypełnić online na stronie Visit Japan Web. Warto przed wylotem sprawdzić obowiązujące procedury związane z pandemią – być może obowiązkowe w danym momencie będzie wykazanie szczepień lub wykonanie testów PCR.

Jak zorganizować wyjazd na Puchar Świata w Sapporo – noclegi, komunikacja

Noclegów w Sapporo warto poszukać z wyprzedzeniem. W trakcie weekendu, gdy odbywają się zawody Pucharu Świata, zwiększa się znacząco popyt, przez co trudniej znaleźć atrakcyjne lokalizacje. Przeglądając aktualne oferty na przyszły rok, możemy spotkać porównywalne ceny do polskich. Małe pokoje dwuosobowe można zarezerwować za około 400 złotych, a za dwuosobowy pokój w hotelu 4* z wliczonym w cenę śniadaniem zapłacimy około 800 zł. Oczywiście przy wyborze warto pod uwagę też wziąć odległość do skoczni narciarskiej czy skomunikowanie wybranej części miasta z obiektem. W dniach, gdy odbywają się zawody, organizatorzy zapewniają dodatkową, bezpłatną komunikację miejską, ale można też dotrzeć tam np. taksówką.

Podsumowując, organizacja wyjazdu na Puchar Świata w Sapporo nie powinna być szczególnie problematyczna. Japonia jest państwem doskonale przystosowanym pod wizyty turystów, o czym na pewno się przekonasz, gdy tam dotrzesz. Planujesz przy tym obstawiać skoki narciarskie? Sprawdź ofertę iForbet – pamiętaj o odpowiedzialnej grze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here