Catering dietetyczny jest bardzo popularnym rozwiązaniem, stosowanym przez wiele osób. Sięgają po niego przede wszystkim osoby, które żyją w ciągłym biegu. Zamiast przygotowywać posiłki samodzielnie, wolą zamówić je do domu lub pracy. Należy jednak wiedzieć, że każdy organizm jest inny i catering dietetyczny powinien zostać dostosowany do potrzeb danej osoby.

Możliwość dopasowania diety

Wybierając firmę dostarczającą catering najlepiej szukać takiej, która daje opcję wyboru kilku diet. Taką firmą jest m.in. LightBox. Przed złożeniem zamówienia wypełnia się na ich stronie krótką ankietę, dzięki której możemy mieć pewność, że wybrana dieta będzie dobrana do naszych preferencji żywieniowych. Przykładowo, jeśli jesteś wegetarianinem, nie jesz ryb lub nie tolerujesz laktozy, należy zaznaczyć odpowiednią rubrykę. Ten prosty zabieg sprawi, że dieta będzie dostosowana do Twoich preferencji smakowych i żywieniowych, przez co posiłki będą zjadane z apetytem, a pieniądze nie trafią do kosza.

Kolejną kwestią jest zapotrzebowanie kaloryczne. Jest ono oczywiście większe, gdy prowadzisz aktywny tryb życia. Inną kaloryczność powinno się wybierać na diecie redukcyjnej, inną zaś gdy chce się przytyć lub utrzymać wagę. Odpowiednio zbilansowana dieta pozwoli na osiągnięcie konkretnych celów – niezależnie od tego jakie one są. W razie wątpliwości warto skonsultować się z dietetykiem. Dietetycy LightBox chętnie udzielą porad i pomogą w wyborze najlepszej diety.

Zanim podejmiesz decyzję

Catering dietetyczny powinien być przede wszystkim zdrowy. Wbrew pozorom, nie każda firma może to zagwarantować. Bardzo tanie fit cateringi często są nieurozmaicone, co może negatywnie wpłynąć na stan zdrowia i samopoczucie osób korzystających z ich usług. LightBox oferuje posiłki rozplanowane przez specjalistów, dzięki czemu możesz mieć pewność, że wszystko co jesz, jest zdrowe i spełnia odpowiednio swoją rolę.

Korzystanie z cateringu dietetycznego to duża oszczędność czasu i szansa na poprawę zdrowia. Jest to rozwiązanie, które idealnie sprawdzi się w przypadku wielu osób, zaczynając od tych zapracowanych, które nie mają kiedy gotować, poprzez te, którym zależy na zdrowym odżywianiu, kończąc na tych, które po prostu gotować nie lubią. Z pewnością takie rozwiązanie będzie korzystniejsze od stołowania się na mieście i jadania w restauracjach, a przy tym będzie znacznie bardziej opłacalne cenowo!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here