W czasach, kiedy aktywność fizyczna staje się coraz modniejsza, sprzedaż gadżetów sportowych stale rośnie. Zegarki sportowe są zdecydowanie najczęściej kupowanym i najbardziej przydatnym urządzeniem dedykowanym aktywnym osobom. W zależności od wybranego modelu sprawdzą się doskonale w przypadku osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z aktywnością fizyczną oraz tych, którzy od lat są zapalonymi sportowcami.

Rodzaje zegarków sportowych

Producenci co chwila wypuszczają na rynek nowe modele zegarków sportowych. Pojawiają się bardzo funkcjonalne smartwatche i smartbandy, ale popularnością wciąż cieszą się klasyczne, sportowe zegarki cyfrowe.

  • Zegarek sportowy to klasyka. Uniwersalny, niedrogi i posiadający podstawowe funkcje, zazwyczaj jest to wskazywanie czasu, daty i stoper. Doskonałe do uzupełnienia codziennej, sportowej stylizacji. Minus – brak wielu przydatnych funkcjonalności, które posiadają najnowsze modele smart zegarków.
  • Smartband, czyli opaska sportowa. Ta inteligentna opaska spełnia funkcję sportowego zegarka. Dodatkowo śledzi organizm w trakcie aktywności fizycznej dostarczając informacje o spalonych kaloriach, tętnie czy czasie trwania treningu. W bardziej rozbudowanych modelach można liczyć na powiadomienia o wiadomościach i połączeniach.
  • Smartwatch, czyli telefon w zegarku. Oprócz rozbudowanych funkcji sportowych, przy jego użyciu można odczytywać i wysyłać wiadomości, odbierać telefony i obsługiwać wiele innych aplikacji. Jest to zdecydowanie najdroższa opcja.

Biorąc pod uwagę rodzaj wyświetlacza i technologie można wybrać zegarek analogowy lub zegarek cyfrowy, inaczej elektroniczny. Oczywiście każde z tych rozwiązań znajdzie swoich zwolenników. Jednak jeśli w grę wchodzi wybór zegarka, który ma się przydać w trakcie aktywności fizycznej, to zdecydowanie lepszym wyborem będzie zegarek cyfrowy. Jakość wyświetlania danych, ale również ich wyrazistość będzie bardziej czytelna. Wyobraź sobie, że biegniesz maraton – czy patrząc na zegarek masz czas na zastanawianie się, którą godzinę pokazują wskazówki? W takich właśnie sytuacjach liczy się łatwość odczytu wyświetlanych danych, a zegarek sportowy cyfrowy deklasuje tu analogową konkurencję.

Jak wybrać odpowiedni model

W pierwszej kolejności należy określić, kto będzie użytkownikiem zegarka. W ofercie producentów można znaleźć zegarki sportowe dla dzieci, zegarki damskie oraz męskie. Będą się one różniły między sobą wyglądem oraz rozmiarem. Zwróć uwagę na styl i jakość wykonania. Warto przemyśleć również funkcjonalność i kwestię zastosowania, możliwości i przydatności funkcji. Szukając zegarka dla pływaka największą uwagę należy skupić na wodoszczelności, jakości wyświetlacza i możliwości liczenia ilości przepłyniętych basenów. Zegarek dla biegacza powinien być wyposażony w pulsometr i wskazywanie przebytego dystansu. Nie ma sensu wydawać fortuny na zegarek, w którym połowa funkcji nie będzie używana lub nawet nieprzetestowana.

Kupując zegarek sportowy zawsze na pierwszym miejscu stawiaj swoje potrzeby. Wybieraj mądrze pamiętając, że każde ulepszenie czy dodatkowe możliwości mają swoją cenę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here