Nazwa jest oczywista, wysypka + strażnik. Zapewnia ochronę przed wysypkami z wyczerpujących sesji treningowymi, chroni przed poparzeniami maty spowodowanymi nadmiernym tarciem między skórą a matą, chroni przed zarazkami, a partnerzy pocą się na własną skórę.

Nazwa jest oczywista, wysypka + strażnik. Zapewnia ochronę przed wysypkami z wyczerpujących sesji treningowymi, chroni przed poparzeniami maty spowodowanymi nadmiernym tarciem między skórą a matą, chroni przed zarazkami, a partnerzy pocą się na własną skórę.

Tkanina z lycry, nylonu lub spandexu odprowadza wilgoć z powierzchni skóry, zapewniając chłód i oddychalność przez cały trening. Jest wygodny w noszeniu i sprawia, że wyglądasz świetnie bez większego wysiłku. Stworzony z materiału, który przykleja się do skóry i nadaje Twojemu ciału lekki uścisk. Odzież jest lekka, szybkoschnąca, elastyczna, trwała, naturalnie antybakteryjna i odprowadza pot.

Rashguardy powinny mieć zazwyczaj płaski ścieg. Co to jest płaski ścieg? To specjalne szwy, które łączą szwy odzieży, aby zminimalizować otarcia skóry i zapewnić ściśnięte dopasowanie do skóry.

Typy i wzory rashguardów

Na rynku znajdziesz różne rodzaje i style rashguardów. Najczęstsze to krój z krótkim rękawem, bez rękawów i długi rękaw.

Zaleca się, aby zainwestować w pełne rashguardy, aby zapewnić większe bezpieczeństwo skóry i zapobiec infekcji gronkowcem. Długie rękawy świetnie sprawdzają się także w miesiącach zimowych. Partnerzy szkoleniowi mogą je docenić ze względu na mniejszy kontakt ze skórą.

Na rynku dostępnych jest wiele wzorów, od prostych grafik na klatce po nadruki na całej powierzchni. Daj się ponieść wyobraźni, możesz znaleźć niesamowite grafiki lub nawet stać się ulubioną postacią inspirowaną superbohaterami.

Korzyści rashguarda

Oto kilka powodów, dla których powinieneś rozważyć noszenie rashguarda:

  • Zapobieganie poparzeniom od maty: Odsłonięte obszary skóry często ulegają oparzeniu z powodu tekstury mat, noszenie rashguarda podczas treningu może zapobiec oparzeniom skóry. Jeśli masz włosy na kończynach, tarcie może spowodować poważne otarcia i podrażnienia.
  • Zapobieganie infekcjom: Ważną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest brudna mata, która może powodować choroby skóry, takie jak grzybica lub infekcja gronkowca. Możesz pomóc w utrzymaniu bezpieczeństwa skóry, nosząc rashguard.
  • Kontrola wilgoci: Po kilku rundach zmagań, pot sprawi, że wszystko będzie śliskie, co utrudni chwytanie i ruch. Rashguard zapewnia lepszą przyczepność i kontrolę.
  • Zapobieganie urazom: badania medyczne wykazały, że kompresja pozwala organizmowi lepiej się leczyć. Rashguard nie tylko rozluźnia mięśnie, ale także nadaje Twojemu ciału lekki uścisk, trzyma wszystko razem i zapobiega niechcianym urazom.

Jak znaleźć właściwy rashguard?

Istnieje szeroki wybór opcji. Najlepsza opcja dla Ciebie powinna być oparta wyłącznie na osobistych preferencjach, ale pamiętaj o następujących kwestiach.

Marka: Musisz się upewnić, że kupujesz rashguard, a nie zwykłą koszulkę z długim rękawem, która rozerwie się już po kilku chwytach na terningu. Specjalistyczne rashguardy w sportach MMA są koniecznością. Rashguard Sklep od Extreme Hobby to zdecydowanie dobry trop.

Jakość: jakość powinna być Twoim priorytetem. Materiał powinien być wystarczająco wytrzymały, aby wytrzymać stały kontakt i tarcie. Skup się na szwach, upewnij się, że jest płaski, ponieważ jest lepszy od innych.

Druk: nadruki sublimowane są zdecydowanie trwalsze (nadruk jest trwale wtopiony w materiał). Ponownie pamiętaj o jakości, aby grafika nie zaczęła się łuszczyć po kilku treningach.

Bądź zależny od płci: nie kupuj modelów unisex. Sylwetki męskich i żeńskich ciał znacząco się różnią, dlatego koszula unisex nie będzie dopasowana do sylwetki, więc wybierz ją w zależności od płci.

Uczucie ucisku: Dobry rashguard powinien uciskać Twoje ciało. Trochę luźna jest zła, upewnij się, że materiał zachodzi na nadgarstki. Nie zapominaj o szyi i znajdź dopasowanie, które pozwoli na całkowity ruch bez żadnych ograniczeń.

Przetestuj to sam: Chwyć za kołnierz i pociągnij, a jeśli się nie rozciąga, nie warto inwestować. Idealny rashguard powinien rozciągać się na kilka centymetrów i wskakiwać z powrotem na miejsce.

Producenci tacy jak Extreme Hobby słyną z dobrej jakości odzieży sportowej w tym rashguardów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here