Gaastra to firma z historią, powstała jeszcze w XIXw. w 1897 r. w Sneek w Holandii. Nazwa firmy wzięła się od nazwiska jej założyciela Douwe Gaastra, który stworzył ją, by produkować i sprzedawać żagle. Największą motywacją dla Holendra było szycie takich żagli, które będą stanowić konkurencję dla całego rynku, będą szybsze, wytrzymalsze, efektywne.

Bardzo szybko firma znalazła uznanie profesjonalistów stając się rozpoznawalną marką w całym żeglarskim świecie. Wraz z upływem lat firma rozszerzała swój asortyment pozostając jednak w sportowo – żeglarskiej branży produkując sprzęt żeglarski, odzież oraz akcesoria dla wszystkich dyscyplin sportowych związanych z wodą. 

Gaastra, czyli wszystko dla żeglarzy

W latach 70. XX w. Gaastra zaczęła specjalizować się również w windsurfingu a najlepsi sportowcy tej dyscypliny, przy użyciu akcesoriów Gaastry zdobywali największe laury sportowych zawodów. Od 2005r. Gaastra sponsoruje najbardziej prestiżowe zawody żeglarskie, czyli Le Voiles de St. Tropez. Obok tych niezwykle ważnych dla świata żeglarskiego konkursów, firma sponsoruje szereg ważnych imprez żeglarskich. W 2011r. Gaastra weszła na rynek amerykański otwierając tam pierwszy sklep firmowy z akcesoriami żeglarskimi, odzieżą i obuwiem. Profesjonalne ubrania żeglarskie wytrzymałe i chroniące przed wodą i zimnem Gaastra produkuje od 1996r. Ta tzw. autorska kolekcja Gaastra Pro oferuje odzież i obuwie doskonale przystosowane do warunków na wodzie i to zarówno hardcorowych regat żeglarskich oceanicznych jak pobytu na wodach jezior.  

Gaastra dla windsurfingu

Gaastra należy do grupy najlepszych i jednocześnie najstarszych firm produkujących akcesoria dla windsurfingu. Od samego początki istnienia ambicją firmy jest dostarczanie na rynek żeglarski sprzętu najwyższej jakości. Udaje się to nieprzerwanie dzięki posiadaniu własnej fabryki, gdzie łatwo o kontrolę jakości i nadzór nad produkcją. Linia żagli Gaastry obejmuje aktualnie 4 modele freeridowe. Jednym z nich jest Hybrid uniwersalny żagiel windsurfingowy umożliwiający uprawianie tego sportu w każdych warunkach, począwszy od żagli freeride dla wiatru słabego i płaskiej wody aż po modele wave stosowane przy silnych już wiatrach i falach. Nawet minimalny rozmiar żagla wystarcza, by zapewnić cały zakres wiatrowy. 

Żagle wave Gaastry przeznaczone są zarówno dla freestylu jak i sprzętu wyścigowego, jako akcesoria dla dzieci oraz jako żagle szkoleniowe. Do tego szeroka gama trapezów, toreb i linek trapezowych. 

Gaastra – odzież

Gaastra to też odzież i obuwie. Odzież zarówno specjalistyczna, do użytku sportowego, ale też jako odzież typowa streetowa, dla każdego i na co dzień. Niemniej Gaastra specjalizuje się przede wszystkim w produkcji odzieży przeznaczonej do uprawiania sportów wodnych. Szczególnie kurtki ciepłe, przeciwdeszczowe o sportowym charakterze doskonale funkcjonują nawet w najtrudniejszych warunkach pogodowych. Gaastra to synonim odzieży sportowej o najwyższej jakości, niezniszczalnej i niezwykle funkcjonalnej.  

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here