Ćwiczenia na plecy

Trening pleców z powodzeniem możemy wykonać w domu. Bez specjalnego sprzętu. Nie musimy latać na siłownie ani zastanawiać się gdzie zainstalować drążek czy schować hantle. Dbanie o nasze plecy jest bardzo ważne. Codziennie mięśnie pleców ciężko pracują praktycznie przy każdym ruchu ciała. Nie wspominając o tym, że mało kto zwraca szczególną uwagę na prawidłową postawę. Siedząca praca, długie godziny siedzenia przed komputerem lub na kanapie przed telewizorem, to wszystko negatywnie wpływa na nasze plecy i niekiedy powoduje uciążliwy ból. Istnieją bardzo proste ćwiczenia, które skutecznie wzmocnią plecy i pomogą wysmuklić naszą sylwetkę. Nie zajmują dużo czasu, a powtarzane regularnie mogą zdziałać cuda. Oto kilka ćwiczeń:

Skłon w bok

Stajemy w rozkroku i rozkładamy ręce w bok, aby były w pozycji równoległej do podłogi. Skręcamy głowę w lewą stronę i wykonujemy skłon w bok w stronę przeciwną, starając się dotknąć prawą ręką, prawej stopy. W takiej pozycji staramy się wytrzymać mniej więcej 30 sekund. Wracamy wolnym ruchem do początkowej pozycji i wykonujemy to samo ćwiczenie w drugą stronę. Ćwiczenie należy powtórzyć 3 – 5 razy na każdą stronę.

Superman

Kładziemy się na brzuchu w wyprostowanej pozycji. Wyciągamy ręce przed siebie. Staramy się unieść jak najwyżej klatkę piersiową i nogi. Wytrzymujemy w takiej pozycji kilka sekund i powoli wracamy do pozycji wyjściowej. Ćwiczenie wykonuj 2 – 3 razy.

Nożyce w leżeniu na brzuchu

Kładziemy się na brzuchu. Ręce wyciągamy przed siebie. Wciągamy delikatnie pępek do środka, aby ustabilizować pozycję kręgosłupa. Unosimy ręce i nogi do góry. Pewnym ruchem wykonujemy nożyce na przemian nogami i rękoma. Ćwiczenie wykonujemy w dwóch seriach po 5 – 8 razy.

Koci grzbiet

Wykonujemy klęk podparty. Delikatnie wciągamy brzuch i tworzymy coś w rodzaju kociego grzbietu, unosząc krzyż do góry. Ćwiczenie powtarzamy 15 razy w dwóch seriach po 15 sekund.

Mostek

Kładziemy się na plecach. Zginamy nogi w kolanach i kładziemy stopy na podłożu. W takiej pozycji unosimy tułów do góry, nie odrywając stóp i górnej części pleców od podłoża. Wytrzymujemy w tej pozycji kilka sekund. Ćwiczenie świetnie działa na kręgosłup, można je powtarzać 3 – 5 razy w dwóch seriach.

Skłony

Stajemy w wyprostowanej pozycji. Unosimy ręce do góry i łapiemy się za łokcie. Wykonujemy skłon, przenosząc ciężar ciała delikatnie na przednią część stóp. Rozluźniamy szyję. W takiej pozycji wytrzymujemy ok. minuty. Do pozycji wyjściowej wracamy powoli kręg po kręgu.

Pamiętaj również, aby odpowiednio się zmotywować. W tym celu przydadzą Ci się dobre słuchawki na trening.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here