ABS - trening mięśni brzucha

Płaski i pięknie wyrzeźbiony brzuch jest marzeniem zarówno kobiet jak i mężczyzn. Jak łatwo się domyśli osiągnięcie takiego efektu wcale nie jest proste ostatnio jednak coraz większą popularnością cieszy się trening ABS (Abdominal Body System). Internet jest pełen informacji, porad wskazówek jak osiągnąć wymarzony „sześciopak”, wiele z nich jednak nie przyniesie oczekiwanego rezultatu. Na czym polega fenomen tego planu treningowego? Należy zacząć od podstawowych informacji, aby trening ABS dawał najlepsze efekty musimy rozplanować naszą przygodę z ABS na cztery etapy:

  • Etap I – redukcja nadmiernej tkanki tłuszczowej 
  • Etap II – dostarczanie do organizmu odpowiedniej ilości białka, które jest niezbędne do zbudowania masy mięśniowej
  • Etap III – Trening siłowy,  budując mięśnie zwiększasz dzienne  zapotrzebowanie kaloryczne, dzięki czemu łatwej pozbędziesz się nadmiaru tkanki tłuszczowej 
  • Etap IV – skupienie się na konkretnych ćwiczeniach rozwijających poszczególne mięśnie brzucha, które możemy podzielić na trzy grupy:mięśnie proste dolne, mięśnie proste górne,mięśnie brzucha boczne.

Należy pamiętać że trening ABS wzmocni mięśnie brzucha ale nie sprawi, że będą od razu widoczne dlatego ważne jest aby rozpocząć od spalanie nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej, W innym przypadku nei zauważymy rezultatów na którcyh tak bardzo nam zależy Wykonywanie ćwiczeń ABS nie spali tkanki tłuszczowej z brzucha, a jedynie rozbuduję naszą masę mięśniową jeśli chcemy jednocześnie schudnąć do planu treningowego należy włączyć ćwiczenia cardio.  

W przypadku treningu ABS kluczowym elementem jest kolejność wykonywanych ćwiczeń. Dzięki odpowiedniemu schematowi naszego treningu gdzie zaczynamy zaczynając od dolnych partii przechodząc do bocznych, a kończąc na górnych osiągniemy najbardziej optymalne efekty. Każde z ćwiczeń należy wykonywać po kilkanaście razy w kilku seriach systematycznie zwiększając liczbę powtórzeń. Prawidłowo wykonując trening ABS wystarczy 8 minut dziennie poświęconych na ćwiczenia aby zobaczyć pierwsze efekty. Należy jednak pamiętać, iż jest to bardzo intensywny trening wymagający dużej motywacji i samozaparcia. Wśród najpopularniejszych ćwiczeń ABS znajdziemy brzuszki, „rowerek” i wiele innych, każde z ćwiczeń musi być wykonywane z odpowiednią starannością i dokładnością. Podsumowując należy pamiętać, iż każde ciało jest inne i w inny sposób reaguje na dany plan treningowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here