Euro na sport

Jak zasila się biokominki i ile to kosztuje?

Dodano: 2016-05-24 Przez: admin


 

Zainteresowanie biokominkami jest teraz bardzo duże – tego rodzaju kominki są łatwe w użytkowaniu, nie wymagają specjalnego montażu, a przy tym prezentują się naprawdę świetnie. Jak jednak zasila się tego rodzaju urządzenia?

Do biokominka stosuje się specjalne biopaliwo – jest to paliwo bezwonne, ekologiczne, którego głównym składnikiem jest alkohol, na przykład etanol. Dzięki temu spalanie w biokominku jest czyste, a jego wynikiem jest para wodna oraz dwutlenek węgla, który wytwarzany jest w niewielkich ilościach, dlatego też nie stanowi on zagrożenia dla ludzi przebywających w tym samym pomieszczeniu. Podczas spalania biopaliw nie powstaje również dym oraz popiół, dlatego też biokominki Warszawa są tak chętnie wybierane przez osoby doceniające wygodę.

 

Korzystanie z biopaliwa, na przykład bioetanolu do kominka jest bardzo proste. Najczęściej ma on postać płynną, dlatego też wystarczy tylko odkręcić odpowiednią nakrętkę w swoim kominku, wlać do niego wskazaną porcję płynu, a następnie zakręcić nakrętkę.

 

Ile pali się biopaliwo?

Czas spalania biopaliwa w kominku zależny jest od dwóch kwestii – przede wszystkim od rodzaju zastosowanego w urządzeniu palnika, a także od stopnia otwarcia dopływu paliwa, ponieważ w wielu modelach może być on regulowany, aby płomień był słabszy lub silniejszy. Zazwyczaj jeden litr biopaliwa wystarcza na zasilanie kominka na czas od 3 do 6 godzin spalania.

 

Warto przy tym zwrócić uwagę na moc grzewczą paliwa. Przykładowo jeżeli w jednym litrze paliwa zawartość energii będzie wynosiła 6 kWh, to w kominku posiadającym moc znamionową 3 kWh taka ilość paliwa wystarczy na palenie przez około 2 godziny. Wobec tego godzina palenia w biokominku może kosztować od około 7 do 13 złotych zależnie od wybranego paliwa, ponieważ tyle trzeba będzie zapłacić za 1 litr płynu.

 

Jeżeli interesują cię biokominki i chcesz zakupić własny, Warszawa jest jednym z miast, gdzie można również zobaczyć je na żywo w sklepach prowadzących ich sprzedaż. W ten sposób możesz wyselekcjonować dla siebie taki model, który będzie mógł spełnić wszystkie twoje wymagania. Możesz również liczyć na fachową pomoc sprzedawców.

 


Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy

Zobacz również


Śledź nas na:

Powiązane wpisy